SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY Mİ VAR?  TIKLAYIN
Pzt - Cum: 9:00 - 18:00
Cmt- Pzr Kapalıyız
+90 (224) 342 25 13
Bizi Arayın
Yiğitler Mahallesi 10. Blok No:98 Yıldırım/Bursa
Adresimiz

Kurumsal

Image

Hakkımızda

Firmamız "elek bezi ya da ipek" olarak tanımlanan parça ve metraj baskı kalıp kumaşlarının, yine kalıp yapım işinde kullanılan kimyasalların, 20 yılı aşkın süre ile ticaretini yapmış olan Necmi BİÇER tarafından 2001’de kurulmuştur.

Firmamızın 2003’de yerli üretime geçme kararı alması ile Turgay ÜNSAL’ın ortaklığa katılımı Gerçekleştirilmiş ve aynı yıl içerisinde yerli ipek elek bezi üretimine başlanmıştır.

Portfoyümüzün tamamı 20 yılı aşkın satış ve teknik tecrübenin birleşimi ile tamamen müşterilerimizin memnuniyeti ve isteği doğrultusunda oluşturulmuş yerli üretimdir.

Müşterilerimiz ile birlikte ülkemiz adına bir değer oluşturma gayreti içerisindeyiz. Gerek kalite gerekse ürün çeşitliliği konusunda kat ettiğimiz mesafe her zaman müşterilerimizin takdirindedir.

İPLİK NUMARASI

Dokuma kumaşlar çözgü (boyuna) ve atkı (enine) birleşiminden oluşan yüzeylerdir. Dokuma yüzeylerin sık veya seyrek olması atkı ve çözgü sıklıklarının 1 cm’ e düşen sayıları ile belirlenir. Baskı kalitesin de önemli bir yer tutan dokuma yüzeydeki tam kare oluşumu atkı ve çözgü iplik sayılarının 1 cm’deki eşitliği ile sağlanır. İpek numarasının belirlenmesinde de baz alınan cm’deki atkı ve çözgü iplik sayısıdır.

İPLİK ÇAPI

Dokumada kullanılan ipliğin kalınlığını ifade eder mikron ile ölçülür. İpek de sıklık arttıkça ipliğin çapı küçülür. Ancak aynı sıklıkta (aynı ipek numarasında) farklı çapta ipliklerde kullanılabilir. Aynı ipek numarasında farklı ipliklerin kullanılması aynı numaradaki ipeğin üzerindeki dokuma gözeneklerinin geniş veya dar olmasını sağlar. Ve aynı numaradaki bu ipekler ince-orta-kalın diye adlandırılabilinir.
0
YILDIR HİZMET
0
DEN FAZLA PROJE
0
DEN FAZLA MUTLU MÜŞTERİ
0
KİŞİLİK PROFESYONEL EKİP

SORUNUZ MU VAR?

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN!
logo2.png
Biz 15 yıldan beri
İpek Elek Bezleri üretiyoruz.

İletişim

© Telif Hakkı 2019 İpek Elek Bezleri. Her Hakkı Saklıdır. FONONLINE